Bydlení

Vybíráme bazén – jak na to?

Považujete se za moderního člověka? Pokud ano, souvisí s tím i to, že byste měli mít celkový přehled o tom, co se kolem vás děje. Stejně tak byste měli mít přehled i o tom, jak vybrat různé druhy zboží. Společně se podíváme na to, jak si pořídit bazén. Nejprve je dobré zamyslet se nad materiálem. V minulosti to byl třeba laminát, stejně jako bazén betonový. Od obou případů se postupně upouští. A to z toho důvodu, že mnohem zajímavějším řešením jsou levné bazény do země, které jsou vyrobené z plastu. Právě ten aktuálně dominuje. Nejenom pro jeho cenu, ale také pro jeho celkové kvalitativní vlastnosti, které bychom rozhodně neměli podceňovat.

Jaký tvar bazénu je ten pravý?

Jakmile máte jasno v tom, z jakého materiálu bude váš bazén vyrobený, je třeba přemýšlet nad tvarem. Nejprve zapomeňte na řešení nadzemní, které obvykle nabídne jenom malý ovál, nebo kruh. My se zaměříme na kvalitnější zapuštěné bazény se zastřešením. Právě ty dnes nabídnou zajímavé tvarové možnosti. Kromě oválu a kruhu to může být třeba i obdélník či čtverec, stejně jako nejsou problémem ani atypické tvary. A to s ohledem na vaše požadavky. Jak jsme lehce nastínili, tvar bazénu může plně kopírovat i využívané zastřešení, díky čemuž se není třeba bát faktu, že byste si špatným tvarem způsobili problémy do budoucna.

Jaké zvolit příslušenství?

Podívejme se také na oblast příslušenství, o které bystě měli mít dostatek informací. I zde rozlišujeme to, jaký typ bazénu máte. Například jednodušší nafukovací bazény dnes umožní připojení nejenom filtrace, ale i základního solárního ohřevu. U zapuštěných variant není problém instalovat třeba i protiproud, stejně jako ohřev řešený pomocí tepelného čerpadla. V rámci technologií však není problémem ani zařízení spojené s úpravou vody, které nevyužívá chlor, a přesto umí bakterie dokonale zničit. Jde o UV technologii, která je v tomto případě využívána.

Čtěte dále: