Bydlení

Posuvné dveře na stěnu či do pouzdra – jaké vybrat?

Mnozí tvrdí, že klasickým dveřím již odzvonilo. Týká se to hlavně situací, kdy chceme být skutečně moderními lidmi a tomu přizpůsobujeme jak náš životní styl, tak i vzhled našeho interiéru. I když lze klasiku koupit v poměrně zajímavém provedení, nabízí trh ještě něco mnohem lepšího. Jsou to posuvné dveře, které jsou spojeny nejenom s četnými pozitivy, ale i s dvěma variantami. Podívejme se proto na to, jakou konkrétně zvolit a jak se od sebe vlastně liší.

Posuvné dveře na stěnu

Standardem jsou posuvné dveře na stěnu

Začneme nejprve dostupnější a jednodušší variantou, kterou je právě tento typ dveří. Jsou oblíbené hlavně pro svou poměrně nízkou cenu, a tak si je můžeme dovolit i v případě, kdy máme hlouběji do kapsy. Pokud nás posuvné dveře na stěnu mají nadchnout i něčím dalším, je to určitě jednoduchá instalace. Není třeba žádných stavebních úprav, jelikož mnohdy stačí umístit vodicí kolejnici, která bude vedena na zdi. Podél ní následně budeme dveře při otevírání vysouvat. I když oproti klasickým dveřím vyžaduje tento typ velmi málo prostoru, stále je nutné myslet na to, že bez několika decimetrů čtverečných se zkrátka neobejdeme.

Druhou variantou jsou posuvné dveře do pouzdra

Co je u této varianty tou největší předností? Určitě fakt, že u nich nepotřebujeme jakýkoliv prostor navíc. Při otevírání je zasouváme přímo do stavebního otvoru uvnitř samotné stěny, a tak nám nemusí nijak bránit plánovanému rozložení nábytku v místnosti. Samozřejmě při jejich pořízení bychom neměli zapomínat na nezbytné stavební úpravy, které jsou spojeny s umístěním onoho stavebního pouzdra do prostoru klasické zdi, ale i sádrokartonové příčky. To se může promítnout i na jejich vyšší ceně, což bývá mnohými označováno také jako větší negativum. Na druhou stranu je to řešení mnohem elegantnější a v souvislosti s moderními interiéry určitě pokrokovější.

Čtěte dále: