Bydlení

Zahradní altán a možnosti jeho provedení

Nejenom na našich zahradách při různých oslavách, ale na celé řadě dalších míst dnes můžeme hravě využít zahradní altán. Jedná se o oblíbené řešení, které využijí jak soukromé osoby, tak třeba firmy. Jelikož sortiment je v tomto směru rozsáhlý, je z čeho vybírat. Proto se společně podíváme na to, jak vybrat altán, aby byl skutečně ten pravý. Je totiž třeba říci, že dnes se na našem trhu setkáme hned se dvěma variantami, které se liší hned v několika ohledech.

Hledáte levné altány? Vsaďte na klasiku

První z možných cest je spojena primárně s tím, že hledáte nízké ceny. I takové altány není problém na našem trhu najít. Samozřejmé je, že se jedná o zahradní altány s kovovou konstrukcí. Při jejich výběru nesmíme zapomenout na fakt, že jejich konstrukce je klasická. To znamená, že takové zahradní altány jsou vyráběné z jednotlivých kusů konstrukce, která se postupně spojuje, až se vytvoří samostatná kostra altánu.

Pokud bychom se podívali na klíčové vlastnosti daného řešení, musíme říci, že je náročnější na samotnou stavbu, ale i následnou demontáž. Takový kovový zahradní stan je totiž třeba spojovat díl po dílu, což je náročnější jak časově, tak i z hlediska toho, že musíme přesně vědět, kam daný díl patří. Na druhou stranu má toto řešení také své jasně dané pozitivum. A tím je nízký cena. A to nejenom ve chvíli, kdy hledáme zahradní altán výprodej, ale kdy se zaměřujeme na standardní nabídku. I ta je totiž spojena s nízkými cenami.

party_stany_dm_4

Zahradní stany a altány mohou být i v nůžkovém provedení

Nyní se podívejme také na druhou variantu, která v tomto směru existuje. Je třeba říci, že jde o provedení nůžkové. I když bývá o něco dražší než klasika, je třeba dodat, že pokud hledáme zahradní altány se slevou, nemusí být cenové hledisko zase až tak výrazně rozdílné. Hlavním specifikem pro nůžkový zahradní altán je především to, že se neskládá z jednotlivých částí, ale je tvořen jednou celistvou, která nabídne právě ono nůžkové provedení. Tento kovový altán se tak pouze roztáhne, díky čemuž samotná konstrukce vznikne a následně je připravena k umístění plachty. To s sebou přináší několik pozitiv, jako je konkrétní:

  • Rychlá a jednoduchá montáž
  • Bleskové složení
  • Vyšší kvalita a pevnost

Na druhou stranu nezapomínejme na to, že o něco hůře na tom tento skládací altán může být jak se samotnou skladností, tak i hmotností. Jelikož jde o zahradní altán kovový, tak hlavně v rámci větších velikostí se setkáme s tím, že jeho transport nemusí být zase až tak úplně jednoduchý.

Jaký zahradní kovový altán vybrat?

Výše jsme si zmapovali jednotlivé možnosti a varianty, které existují. Pokud se ptáte na to, jakou variantu vybrat, je odpověď poměrně jednoduchá. Máte-li v plánu používat daný altán skutečně jenom příležitostně, rozhodně je dobrou volbou levnější a tedy klasický zahradní altán. Pokud však najdete pro daný altán využití častější a bude třeba ho často sestavovat a následně také skládat, je ideální volbou nůžková varianta. Lišit se daná řešení samozřejmě mohou třeba i tím, jaký materiál je použitý na plachtu. Zde však můžeme říci, že standardem jsou na trhu nepromokavé zahradní altány, které nám jasně zajistí to, že se nemusíme bát deště, stejně jako se není třeba obávat třeba větru, nebo přímého slunce.

Čtěte dále: