Auto moto

Máte soukromý objekt, kde potřebujete profesionálně instalovat dopravní značení?

Pro dopravní značení je charakteristické zejména to, že musí splňovat veškeré potřebné právní předpisy. Musí zkrátka splnit veškeré zákonné normy, a proto jej nemůže instalovat jen tak někdo. Na instalaci dopravního značení se tak zaměřují specializované firmy, které vám jsou schopny instalovat takové značení při dodržení všech potřebných specifikací, které jsou pro jeho správnou instalaci nutné.

Využijte služeb specializované firmy

Jak jsme zmiňovali v úvodu, je tedy potřeba využít služeb specializované firmy, přestože dopravní značení můžete chtít instalovat třeba ve vašem soukromém objektu. Typickým příkladem jsou třeba parkoviště u obchodů či různých firem. Takové služby vám může nabídnout třeba dopravní značení Brno, kde vám zajistí celou realizaci od samotného návrhu projektu až po jeho provedení.

Obecně přitom rozlišujeme dva druhy dopravního značení. Je to značení:

  • Svislé
  • Vodorovné

Každý z těchto druhů dopravního značení má svá specifika při vlastní instalaci. Je potřeba používat konkrétní materiály a v případě vodorovného značení také způsoby aplikace, tedy technologii nanášení barev na povrch vozovky. Pokud však potřebujete instalaci klasických dopravních značek, bude vás zajímat svislé dopravní značení.

Specifika instalace svislého dopravního značení

Svislé dopravní značení je tedy klasickou dopravní značkou. U těch je velmi důležitá jejich viditelnost, aby nebyly třeba zakryty stromem či jinou překážkou, která by znemožňovala jejich identifikaci. Dopravní značení svislé tak musí odpovídat předpisům nejen samo o sobě, ale také z pohledu jeho umístění.

Kromě toho můžete chtít využít také svislého dopravního značení, které je pouze dočasné. Toho se využívá zejména při stavebních úpravách, nebo obecně na stavbách, kde značka platí pouze několik dní či týdnů a je potřeba ji operativně přemisťovat. U přenosných značek můžete využít také jejich pronájmu.

Čtěte dále: