Finance

Jaká pojistka skutečně pomáhá?

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Člověk může mít svůj majetek sebelépe zabezpečený, a přesto se neubrání poškození od nekalých živlů a nájezdu určitých individuí. Nenechaví lapkové dokáží využít každé příležitosti, jak si k vlastnímu prospěchu pomoci.

Aby se podařilo vzniklé škody minimalizovat, pomůže pojištění nahodilého poškození. Předmět plnění se vztahuje na oblíbené cíle krádeží v interiérech, jako jsou televize, počítače, tablety, tiskárny, fotokamery, GPS a jiné. Pojistnou událost lze uplatnit na poškození přístroje i na jeho krádež formou vloupání. Pohroma, kterou umí zloději napáchat, se dá pojistným krytím minimalizovat.

Prodloužená záruka

Přístroje nebývají nerozbitné a bez vad. Velmi milým bonusem je možnost prodloužit standardní záruku u pořízeného zboží a tudíž mít k dispozici záruku seriózního servisu. To se kromě IT zařízení hodí i u velkých „bílých“ spotřebičů, jako jsou pračky, myčky, sporáky, chladničky, sušičky a jiné. Pojištění prodloužené záruky zvýší dobu ochrany až o 36 měsíců nad rámec zákonné lhůty.

Nešťastné náhody

V neposlední řadě se nevyplatí šetřit ani na takzvané pojistce na blbost. Pojištění odpovědnosti kryje všechny neúmyslné škody způsobené v občanském životě. Sjednává se bez spoluúčasti a chrání celou rodinu. K nezaplacení je rovněž celosvětová platnost. Rozbité okno v prestižním hotelu na dovolené nebo váš pes, který vběhne pod kola motoristovi a ten si kvůli němu rozbije svůj vůz, vás už absolutně nemůže vyvést z míry.

Pojistka se totiž vztahuje i na drobná domácí zvířata, jako jsou psi a kočky. Pojištění občanské odpovědnosti lze sjednat ve čtyřech variantách dle zvolené pojistné částky, od 3 do 10 miliónů korun. Klid a pocit bezpečí v každé situaci za pár korun úhrady pojistného rozhodně stojí.

Čtěte dále: