Sport & Zdraví

O2 universum očkování a registrace

Dne 3. 5. 2021 se v Praze otevřelo Národní očkovací centrum o2 universum, které má denně pojmout až 3 000 lidí k očkování. Jelikož bylo otevřeno terpve nedávno a má velkou kapacitu, tak zájemci o očkování nemusí čekat moc dlouho a zpravidla do 14ti dnů od registrace dostanou volný očkovací termín, který si můžou vybrat, a to jak den, tak i přesný čas.

O2 universum očkování registrace – jak na to?

Všichni zájemci dostanou očkování proti Covid značky Pfizer / Biontech. S jinými látkami zatím nedisponují. Zárukou kvality by měl být i fakt, že očkování provádějí pracovníci Ústřední Vojenské nemocnice, která má celé Národní vakcinační centrum O2 Universum (O2 Arena Praha) na starost. Dále se v tomto článku dočtete, jak máte postupovat pro bezproblémovou registraci.Národní očkovací centrum O2 universum Praha registrace

Jak postupovat? Nedjříve se zaregistrujte v centrálním systému Ministerstva zdravotnictví zde. Kde si vyberete přesný den a čas a pak už se stačí jen dostavit k očkování. Vemte si s sebou občanský průkaz a kartičku zdravotního pojištění a určitě je vhodné myslet i na oblečení, u kterého bude možné pohodlné odkrytí ramene, do kterého se očkovací látka vpichuje. Samozřejmostí je nutnost respirátoru FFP 2 po celou dobu pobytu v O2 universum aréně. Nezapomeňte si i QR kód, který se vám vygeneruje při registraci k očkování v o2 universum.

O2 universum očkování a změna registrace

Pokud již máte registraci v jiném očkovacím centru a chcete si jí změnit na O2 universum, tak je to možné po přihlášení do centrálního registru, kde jste se původně registrovali a tam si změnit místo. Termíny bohužel měnit nejde. Pokud si tedy chcete termín změnit, tak nejdříve je potřeba registraci úplně zrušit a pak si vytvořit novou.

Národní očkovací centrum O2 Aréna universum Praha

A jaká je adresa a jak se dostat na místo? Můžete jet metrem žluté linky B do zastávky Českomoravská, kde je i plno zastávek autobusů. Pak jen projdete kolem O2 areny nahoru z levé strany, kde najdete O2 universum. Vše je značené, takže nemějte strach. Další možností je příjezd tramvají do zastávky Multi aréna, kde je pak vchod na očkování v o2 aréně přímo naproti zastávce tramvaje.

Ti, kdo cestují autem, tak je jistě potěší možnost bezproblémového parkování hned u haly, cena je 50 Kč za hodinu a nebo můžete parkovat i v obchodním domě Harfa, kde to je zatím zdarma. S otevřením obchodů se ale může očekávat, že to může být časem zpoplatněno.

o2 aréna očkování registrace – adresa

Pokud jedete autem, doporučujeme si dát do navigace rovnou O2 universum a nebo přesnou adresu Českomoravská 2345/17, Praha 8.

Čtěte dále:


«Další článek