Sport & Zdraví

Neživá mRNA vakcína Comirnaty vhodná pro osoby od 16 let

Co je vakcína Comirnaty a kdo vyrábí tento léčivý přípravek pro prevenci onemocnění způsobeného koronavirem (COVID-19)?

Očkovací vakcína Comirnaty se stejně jako většina vakcín proti Covid-19 od dalších farmaceutických firem podává ve 2 dávkách. Druhou dávku je možné aplikovat minimálně 3 týdny po první dávce.

Comirnaty vakcína (někdy označována jako Comirnaty Pfizer) je vakcína vyvinutá firmami BioNTech a Pfizer. Výrobce je tak dlouhodobě ověřená farmaceutická společnost se sídlem v New Yorku.

Očkovací látka Comirnaty se vpichuje do horní části paže

Očkovací vakcína Comirnaty se tedy podává ve dvou dávkách do horní části paže, přičemž nutnost přeočkování zatím nebyla stanovena. Comirnaty vakcína na covid může být aplikována jen v okamžiku, kdy příjemce vakcinace není akutně nemocný a nebere antibiotika. Nedoporučuje se provozovat sportovní aktivity, navštěvovat solária či sauny.

Co vakcína Comirnaty a alkohol? Vzhledem k tomu, že se nedoporučuje větší míra konzumace alkoholických nápojů, měli byste si vychlazené pivo na zahrádce restaurace či v pohodlí domova odpustit.

EMA zveřejnila souhrn údajů o přípravku (Vakcína Comirnaty: příbalový leták)

Pokud se chcete dočíst bližší informace týkající se vakcíny Comirnaty, Evropská léková agentura zveřejnila souhrn údajů o přípravku, včetně všech klinických údajů. Jaké je kvantitativní i kvalitativní složení, dávkování i způsob podávání, účinnost očkování či nežádoucí účinky (bolest a zarudnutí v místě vpichu, bolest hlavy, kloubů a svalů, vyčerpání či zimnice) se můžete dočíst v již zmiňovaném souhrnu údajů o přípravku.

Čtěte dále: