Finance

Myslete na pojištění majetku! Jak a proč?

Každý z nás chce mít co nejkrásnější a nejpohodlnější bydlení. Kupujeme nové domy a byty či předěláváme ty starší k obrazu svému. Inovujeme, kupujeme nábytek, nové spotřebiče, přistavujeme garáže, instalujeme nové solární zařízení aj. Za každou modernizaci draze platíme a co hůř – jen polovina z nás je zodpovědná a nakoupené věci si pojistí. Jak jste na tom vy? Máte majetkovou pojistku nebo riskujete? Pokud ne, začněte o ní přemýšlet. Proč ji mít, kolik se platí a kde sjednat výhodně?

Majetkové pojištění jako vydařená kombinace

Majetkové pojištění je jedním z druhů pojištění, které se vztahují k nemovitostem. Kromě něho existuje ještě pojištění nemovitosti, které se vztahuje pouze na věci nemovité – dům a jeho stavební součásti (více o něm zde). Druhým typem je pojištění domácnosti, které kryje jen škody, které vzniknou na věcech movitých. Majetkové pojištění je kombinací těchto dvou pojistek, z čehož pro každého majitele domu plynou jisté výhody.

celn.cz_online_ergo_cz_nahledovy_01

Pojištěny jsou věci nemovité i movité a pojistka se platí jen jedna. Pokud byste pojištění platili zvlášť, mohlo by vás to přijít i o několik set korun ročně navíc. Majetkové pojištění vás ochrání v případě, pokud bude vaše nemovitost a její vybavení poškozena například při: Požáru, záplavě, mrazu, kryje i škody způsobené přepětím a podpětím v síti, vztahuje se například i na situace, kdy vás vyplaví soused a další.

celn.cz_online_ergo_cz_nahledovy_02

Výhodná varianta

Díky nízkým cenám, širokému rozsahu krytí a volitelné výši celkové pojistné částky je oblíbené pojištění Bezpečný domov od pojišťovny ERGO. Pojišťovna ke sjednání pojistky nevyžaduje ocenění majetku. Cenu pojistného určuje na základě velikosti obytné plochy a částky, na kterou chcete domácnost pojistit. Každý klient díky tomu sám ovlivní cenu pojištění. Ta může být i velmi nízká – například při obytné ploše 100m2 a celkové pojistné částce 800 000 Kč vás bude roční pojištění bytu a domácnosti stát pouze 1 755 Kč.

Čtěte dále: