Bydlení

V panelácích je stále přes 45% bytů nezrekonstruovaných

V panelových bytech žije dnes až polovina obyvatel České republiky. Z toho množství prošlo rekonstrukcí panelového bytu pouhých 45%. Více než polovinu panelových bytů tedy stále čeká rekonstrukce. Aby se z těchto bytů stalo příjemné a komfortní bydlení,je zapotřebí dobře vymyslet nové dispoziční řešení. Je proto nutné využít služeb architekta, který vyřeší jak nové dispozice bytu, tak Vám navrhne návrh interieru.

Bytový architekti s Vámi nejdřív proberou všechny Vaše požadavky na rekonstrukci bytu a zapracují je do návrhu interieru, aby bylo vše funkční ,krásné i praktické. Bytový designer se zaměří zejména na to,aby celý interier byl sladěn v jednom duchu,aby koncept procházel celým bytem.Jedině tak může vzniknout dobrý bytový design.

Rekonstrukce panelového bytu se uskutečňuje většinou ze dvou důvodů. Jsou to důvody praktické, prostory už nesplňují svůj účel, nevyhovují už technickým parametrům apod., nebo důvody estetické, kdy prostory jsou již opotřebované a nemoderní a jejich majitel potřebuje proto prostory změnit. Pro kvalitní rekonstrukci panelového bytu je základem úspěchu kvalitní návrh interieru. Je dobré mít přesnou představu o tom,čeho chceme rekonstrukcí dosáhnout.Tuto představu je nejlepší přenést na architekta,který zpracuje návrh rekonstrukce,a také může dohlédnout na kvalitní realizaci.Nejčastějším předmětem změn bývá u rekonskrukcí panelových bytů bourání starých umakartových jader a realizace nových koupelen, bourání příček mezi obývacím pokojem a kuchyní za účelem vytvoření propojeného obytného prostoru s kuchyňským koutem.

S rekonstrukcí je často také  řešeno nové dispoziční schéma.které by více vyhovovalo a řešilo všechny požadavky klienta. Architekt pomůže všechny  představy o moderním bydlení zakomponovat do nového dispozičního řešení bytu, kterého součástí je stavební půdorys s vyznačenými bouranými a novými konstrukcemi. Architekt se vždy snaží využít každý prostor,takže vždy bude dost místa pro úložné prostory a vestavěné skříně. Všechny prostory bytu se proto tak využijí daleko efektivněji.

Čtěte dále: