Sport & Zdraví

Moderní život souvisí se zdravým životním stylem

Co je vlastně zdravý životní styl? Je to něco, co souvisí třeba s dostatkem pohybu, stejně jako se správnou stravou. Ta by měla být vyvážená, plná vitamínů a zároveň bez nebezpečných látek. Jako třeba hnojiv, pesticidů a chemie. Ta se nemusí nutně objevit jenom v našem jídle. Dané nežádoucí látky může obsahovat i voda, kterou pijeme – z našeho běžného kohoutku. Naštěstí i tomu lze zamezit. Jak? Pomůže úprava vody ze studny, nebo z vodovodního řadu. Díky tomu si můžeme být jisti, že náš životní styl nic neohrozí. I voda, kterou naše tělo bude přijímat, bude stoprocentně nezávadná.

Jak zjistit kvalitu vody?

Podívejme se společně nejprve na samotný začátek daného problému. Tedy na současně používanou vodu. Pokud je z naší soukromé studny, mohou do ní prosakovat různé nečistoty jak z okolní půdy, tak i ze samotných spodních vod. Pokud jde o vodovodní řad, hrozí riziko spojené se starými technologiemi v čističkách. Ty zkrátka nedokážou odstranit vše, co by měly. Následný objednaný rozbor pitné vody Praha může odhalit, že námi využívaná voda je opravdu riziková. Přitom tabulkovým hodnotám vyhovuje. Ty jsou založeny spíše na orientačním výpočtu vlivu na naše tělo, stejně jako nemusí řadu látek vůbec zohledňovat. Nehledě na možné udělené výjimky, které s překročením limitů souvisí.

Jaké je řešení?

Jak jsme zmínili výše, je to nutnost vodu upravovat. A to v podstatě v její poslední fázi distribuce. Tedy ve chvíli, než se dostane do našich koupelnových či kuchyňských baterií, nebo do sprchy. Základem řešení problému je využívání speciálních filtračních jednotek, které mohou být umístěny v každém domě nebo bytě. Ty nejmodernější nabídnou kombinaci filtrů, které se zaměřují na jednotlivé dílčí problémy. Těmi může být třeba filtrace železité vody, nebo její změkčování. Může jít ale i o odstranění pevných nečistot, stejně jako odstranění různých virů či bakterií. To vše automaticky, přičemž po otočení kohoutku již máte jistotu, že vašemu zdravému životnímu stylu již nic nebrání.

Čtěte dále:

 Předchozí článek»