Sport & Zdraví

Cristiano Ronaldo – portugalská star na mistrovství světa v Brazílii

Ať již jste nebo nejste fotbalovým fanouškem, tohle jméno jste ve spojitosti s fotbalovým světem jistě zaslechli – Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr je díky svým výkonům výraznou postavou nejen na hřišti, a to na poli klubovém či reprezentačním, ale i mimo něj, když se prosazuje i na úrovni mediální. Svým způsobem tak nahrazuje dřívější fotbalovou i módní ikonu Davida Beckhama, který je již na samém sklonku své fotbalové kariéry.

Za kořeny na Madeiru

Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro se narodil na portugalském ostrově Madeira a svojí spanilou kariéru začal v místním klubu Andorinha, aby zanedlouho přestoupil do Nacionalu Funchal. Po přestupu dále rozvíjel svůj talent v lisabonském Sportingu, kde si jej vyhlédnul samotný Sir Alex Ferguson a v roce 2003 tak osmnáctiletý mladík putoval do Manchesteru United, aby zde vybudoval svojí image srovnatelnou se slávou holywoodské hvězdy. Právě v Manchesteru se totiž s rostoucím talentem rozvinul i jeho marketingový potenciál, když si díky výkonu na hřišti získal tisíce dámských i pánských obdivovatelů. Pro nemálo z nich se stal zakrátko opravdovým fotbalovým bohem, lidé začali napodobovat jeho účesy, styl hry apod. (tip: chcete-li i Vy vonět jako Cristiano Ronaldo, shlédněte aktuální slevy yves rocher). S tím bylo následně spojeno i jeho vystupování v reklamách atd.

Španělská stopa – Real Madrid

V roce 2009 přestoupil Cristiano Ronaldo do španělské fotbalové továrny Realu Madrid za rekordních 80 miliónů liber, což byla v té době naprosto rekordní částka. Nutno podotknout, že co se týče gólové produktivity se španělskému týmu investice bohatě vyplácí, když Ronaldo si až dosud drží gólový průměr přes jeden gól na zápas (při více než 160 odehraných utkáních).

Portugalský reprezentační dres

Jakkoliv je Cristiano Ronaldo neoddiskutovatelně fotbalovou hvězdou současnosti, výraznějšího úspěchu s portugalskou reprezentací doposud nedosáhnul (vyjma druhého místa na domácím Mistrovství Evropy v roce 2004). Úspěchu se přitom se nedočká ani na mistrovství světa v Brazílii, kde se Portugalsky potkali již v základní skupině s velmi těžkými soupeři. Tak tedy možná za 4 roky, tentokráte v Rusku, pokud se tam ovšem portugalský národní tým v kvalifikaci probojuje.

Zdroj: Vouchercloud

Pro zobrazení infografiky klikněte zde.

Čtěte dále: