Bydlení

Nechte kouzlo palet vstoupit i do vašeho interiéru

Palety již dávno nepatří na nákladní auta, nebo vysokozdvižné vozíky ve skladech. Palety totiž patří i do moderních interiérů, kde z nich lze vytvořit doslova jakýkoliv výrobek, tedy kus nábytku. A velkou výhodou této možnosti je to, že to lze udělat svépomocí. Ostatně stačí několik základních věcí, jako je bruska, hřebíky či vruty, a popřípadě také barva, pokud chcete danému výrobku vdechnout i jiný vzhled. A následně se můžete pustit do práce.

Jak na výrobky z dřevěných palet?

Postup je téměř u všech stejný. Základem je totiž opracování dané palety, a následně už její spojení s ostatními kusy. Složte 4 palety do tvaru obdélníku, přidejte další patro, a máte pohodlnou postel. Stejně tak lze dát 2 – 3 palety na sebe, přidat pojezdová kolečka, a praktický konferenční stolek je hotov. Nebo můžete zapomenout na náročné opracování i kolečka, a máte tak zajímavý stolek na zahradu, kde bude jeho surový dřevěný design dělat opravdu velkou parádu.

Nevíte, jak nato? Nápady na výrobky z palet mohou být různé

Největším problémem při konkrétní realizaci může být to, že nemáte inspiraci. V tomto ohledu ale není třeba zoufat, jelikož různých možností existují desítky, ba i stovky. Ty se týkají jak sedacího nábytku, tak stolků, postelí, úložných prostorů, ale třeba i dekorací na zeď. A to ať už se jedná o kombinaci praktičnosti, nebo pouze dekoračního prvku jako takového. Tento trend zkrátka okouzlil celý svět.

Dnešní výrobky z palet používají i architekti

Rozhodně spojení interiéru a palety nevzniká pouze ve starších, nebo tematických interiérech. I moderní architekti neváhají, a kusy palet využívají ve svých návrzích. Ostatně podobný trend se dá očekávat i v několika příštích letech, tak proč se již nyní nevydat stejnou cestou? Začít můžete již zmíněným jednoduchým stolkem, a končit třeba rozsáhlým, a extrémně zajímavým a pohodlným gaučem.

Čtěte dále: