Sport & Zdraví

Testy ke kadeřníkovi

Jak ke kadeřníkovi

Posledních 14 dní probíhalo intenzivní jednání, jak to bude s otevřením kadeřnictví a hlavně za jakých podmínek to bude. Jednání byla dlouhá a intenzivní a z tohoto důvodu se několikrát změnila. My vám přinášíme snad již finální podobu podmínek, za jakých můžete navštívit svého kadeřníka a kadeřnici.

Kdy se otevřou kadeřnictví

Rozvolnení některých předem definovaných služeb a otevření kadeřnictví je již od 3.5.2021, ale za přísných epidemických podmínek, které se několikrát změnily. Ve finále si můžete vybrat z několika možností, jak ke kadeřníkovi.

Jaké testy ke kadeřníkovi

Ministerstvo zdravotnictví a vláda ČR rozhodla za jakých podmínek ke kadeřnici. Na výběr máte ze tří možností, s tím, že jednu možnost pravděpodobně už absolvujete pravidelně v zaměstnání a díky tomu by pro vás neměl být problém jít ke kadeřníkovi s testem právě ze zaměstnání a nebo u dětí přímo ze školy či mít podepsané čestné prohlášení ke kadeřníkovi, o tom, že máte negativní antigenní test.Jaký test potřebuji ke kadeřníkovi a jak starý test ke kadeřnici

  • Jednou z možností je PCR test, který samozřejmě bude nákladný, kdy stojí půrměrně kolem 1500 Kč a zabere dost času, kdy musíte jít na specializované odběrové místo a na výsledky se většinou čeká do druhého dne. Takový PCR test vám ale stačí i 7 dní starý a i přes to můžete jít ke kadeřníkovi, kterému se stačí prokázat negativním testem ne starším 7 dní.
  • Další možnost je antigenní test, který máte třeba ze zaměstnání nebo ze školy a není staší 72 hodin. Musíte ale mít potvrzení, nestačí si jen doma udělat samotest, ale musí být například potvrzen od zaměstnavatele nebo praktického lékaře.
  • A poslední možností, která je nejschůdnější, je možnost udělat si antigenní test přímo v kadeřnictví a ukázat svému kadeřníkovi nebo kadeřnici, jestli jste negativní. Většin kadeřnictví po vás asi bude chtít, si test udělat venku. Některým možná bude stačit přinesení výsledku antigenního testu při samotestu z domova, protože nemají, jak zkontrolovat, jestli jste si ho udělali právě před kadeřnictvím nebo doma. Takový test má platnost pouze pro tu jednu návštěvu kadeřnictví.

Čtěte dále: