Bydlení

Stavba a montáž WPC terasy svépomocí

Stavba terasy svépomocí je mezi kutily čím dál oblíbenější. Nebudeme si nic nalhávat. Když si zvládnete cokoliv sestavit sami, vždy to pro vás bude mít větší hodnotu. Přesto, že většina firem nabízí jen samotný prodej a montáž teras, najdete dnes i takové, které vyjdou vstříc zákazníkům, kteří si přejí koupit terasová prkna samostatně i s vlastní dopravou a pokusit se o montáž WPC terasy sami.

Pokud si chcete postavit terasu či nábytek z terasových prken svépomocí, dobře si spočítejte množství příslušenství, jako jsou klipy, vruty, hranoly a šrouby, které budete potřebovat. Přečtěte si montážní návody od společností s bohatými zkušenostmi a prohlédněte si na internetu zahradní terasy fotogalerie. Inspirace na vás číhá na každém rohu.

Úspěch tkví také ve správné volbě materiálu s optimálními vlastnostmi pro vámi požadovanou stavbu. Velmi populární je sibiřský modřín s extrémně vysokým obsahem pryskyřice a hustoty dřeva, který je stabilní napříč působením různých klimatických vlivů. Roste také oblíbenost exotických dřevin (Ipe, Bankirai) a dřevěných prken s příměsí plastu, která eliminují neduhy dřeva. Jejich design bývá perfektní a je těžké rozeznat, kdy se jedná o dřevo a kdy o WPC.

Není ovšem nic špatného si přiznat, že na stavbu svépomocí nestačíte. Firmy nabízí prodej a montáž teras včetně všech stavebních prací. Připravit si kompletní podloží pro montáž terasy se vyplatí také proto, že certifikované montáže s garancí jsou zárukou profesionálně odvedené práce ve všech detailech. Pro neprofesionály mohou být problematické zejména přechody, lemy nebo skrytá napojení na schodišťové výstupy terasy.

Skvělé je, že terasová prkna lze použít také jako obklady budov, vířivek, altánů či záhonů. Skvěle vypadá i nábytek do interiéru či na zahradu a vše tak můžete mít sladěné dle vašich představ.

Čtěte dále: