Bydlení

Tipy na tradiční i netradiční adventní věnce

Advent je obdobím, kdy pomalu uklízíme ve svých domovech a snažíme se navodit příjemnou atmosféru spjatou s Vánocemi. V rámci tohoto období se samozřejmě snažíme dodržovat tradice, a rok 2014 určitě není výjimkou. Základem je samozřejmě adventní věnec, který můžeme buď koupit, nebo vytvořit sami. Jeho výroba určitě není tak složitá, jak si mnozí myslí. Stačí nápad, trocha inspirace, zručnosti a pomoci, a věnec je hotový. Pojďme se podívat na různé možnosti, jaké existují.

Adventní věnec na dveře – klasika s využitím jehličí

Základem adventu jsou samozřejmě věnce, které umisťujeme na naše dveře. Zde se určitě hodí tradiční varianta, a to vyrobená z větviček jehličnanů. Takový věnec může být tradiční, ale také moderní, například využijeme-li na jeho dekoraci třeba sušené ovoce – ideálně pomeranč.

Vánoční věnce na dveře lze pojmout i netradičně

U věnců na dveře ještě zůstaneme, jelikož existují i varianty netradiční. Ideálním příkladem je ten, vyrobený z odličovacích tamponů. Je ideální možností v případě, kdy nechceme jít klasickou zelenou cestou, ale chceme mít vyrobený věnec bílý. Stačí tampony zmuchlat, nalepit a je vše hotovo. A fotogalerie takových možností jasně ukazují, že mohou skvěle vypadat.

Spojení, které je nejčastější – adventní věnce a svícny

Od věnců na dveře se pojďme podívat na druhou možnost, a to jsou věnce na stůl. Ty mohou být z jehličí, z tamponů, z vánočních ozdob, ze sušeného ovoce, ale i z perníku. Základem by poté měly být hned 4 svíčky, jelikož každá z nich by měla být zapálena jednu adventní neděli. I to je tradice, jakou dnes ctí stále více a více lidí. Takový věnec je poté i příjemnou dekorací na našich stolech.

Jak si udělat adventní věnec jednoduše a rychle?

Samotná výroba rozhodně není tak složitá, jak si můžete myslet. Chcete-li kombinovat rychlost a jednoduchost, zkuste věnec perníkový. Budete-li se držet klasiky, je třeba kulatý základ, nejlépe slaměný či polystyrenový. Následně stačí větvičky jehličnanů, kterými základ omotáte a upevníte drátem. Následně stačí tavná pistole, kterou přidáte různé dekorace – zmíněné sušené ovoce, ozdoby s perníčků, skořici a mnoho dalšího. A věnec je kompletně hotový.

Čtěte dále: