Bydlení

Vlastní dílna? Vhod může přijít portálový jeřáb

Mnoho mužů má součástí svého rodinného domu i dílnu. V některých případech může sloužit jako prostor, který umožní realizaci jejich koníčkům. Stejně tak se ale může jednat o profesionální dílnu, ve které muž pracuje v rámci své živnosti. V tomto případě už se logicky neobejde ani bez profesionálního vybavení, kterým může být třeba i jeřáb. Ačkoliv to může znít jakkoliv zvláštně, i jeřáb do dílny skutečně pořídit můžeme, a je nazýván jako portálový. Tedy pokud mluvíme především o jeho mobilní verzi. Ta je v tomto případě ideální volbou, kdy ho lze díky lehké konstrukci jednoduše postavit, ale stejně tak i přenést na jiné potřebné místo.

Profesionální řešení jsou propracovanější

Samozřejmě v daném směru bychom určitě měli být o něco objektivnější, jelikož to určitě není jediná variace tohoto typu jeřábu, která na našem trhu existuje. Zatímco zmíněnou variantu využijeme v naší dílně, jsou i možnosti plně profesionální. Ty mohou najít své místo třeba v rozsáhlých výrobních a skladovacích halách, ale stejně tak i ve velkých dílnách, a to jak montážních, tak servisních.

Jeřáb lze použít na jakémkoliv místě

Velkou výhodou tohoto typu jsou rozhodně brzděná kola. A tak zatímco ten mobilní je zkrátka nutné přenášet, profesionální řešení může snadno pojíždět v rámci celé haly, a být tak k dispozici doslova kdekoliv. A jelikož jsou kola brzděná, je jasné, že je zaručena i následná stabilita při zvedání břemene.

Mezi ty jeřáby s nejvyšší nosností poté patří takové, kdy jde taktéž o portálový typ, ale místo běžných kol se pohybují na kolejnicích. Jejich nosnost může být až 50 tun, a často jsou k vidění například na různých překladištích, na kontejnerových terminálech, či v přístavech. Z toho tedy jasně vyplývá, že jejich použití není vždy omezeno pouze na interiér, ale lze je využít i v exteriérech, kde svou práci také perfektně zvládnou.

Čtěte dále: