Internet & PC

Vybíráte počítač pro svou domácnost? Nemusí být vždy nový

Dnes se bez výpočetní techniky neobejde snad žádná domácnost. Ať už je to běžný stolní počítač, popřípadě notebook, vždy v každém bytě najdeme alespoň jeden kus. A využití v něm mohou najít nejenom studenti, ale v souvislosti s internetem i my sami. Jakmile ale dojde na otázku výběru, může nastat problém. A to nejenom v oblasti samotných parametrů, ale logicky i v oblasti cenové hladiny, nebo stavu, zda raději vsadit na nový, nebo levnější bazarový kus.

Ideální volba? Ani nový, ani bazarový

Pokud obě varianty porovnáme, má nový kus výhodu záruky, ale zároveň je negativem vyšší cena. Oproti němu ten bazarový často nabídne příznivou cenu, ale nulovou garanci v případě poruch. Ideální je tedy jít prostřední cestou, kterou dnes na trhu nabízejí kvalitní repasované notebooky. Ty jsou tak pro mnoho rodin východiskem, jak si pořídit levnější, ale kvalitnější kousek, a to s možností záruky. A to nejenom zkrácené, ale třeba i standardní, tedy dvouleté. K oběma poté lze získat i bonusový měsíc navíc, či možnost dalšího prodloužení třeba až 3 roky. A na jaký model vsadit? Rozhodně nic nezkazíte se značkami jako Dell, Lenovo nebo HP, které jsou na trhu s notebooky považovány za jedny z nejlepších, a to i v případě repasovaných modelů.

Proč právě repas?

V souvislosti s tímto segmentem zboží je třeba říci, co vlastně repasovaná výpočetní technika nabídne. Logicky se jedná o použité zboží, většinou od prvních zákazníků, které je však kompletně vyčištěno, jsou opraveny případné poruchy, a následně je po náročném testování daný výrobek opět možné prodat. A jak dokazují i repasované počítače se zárukou, může na ně být vzhledem k jejich kvalitě poskytován i onen důležitý záruční servis. A to vše nejenom u zmíněných variant, ale cestou repasu lze jít i v případě monitorů, tiskáren a dalšího zboží. Zkrátka každého, které se sortimentem výpočetní techniky může souviset.

Čtěte dále: