Finance

4 varianty, jak pojistit sebe i domácnost

Tvrdě pracujete, abyste si vydělali peníze a mohli si zvelebit bydlení. Žijete si spokojeně až do chvíle, kdy přijde silná bouřka. Vítr poničí střechu, spadlá větev rozbije okno, příval deště vyplatí dům i zahradu. Může se stát, že vás navštíví zloděj či vandal a zanechají za sebou spoušť. Jediná obrana vede skrze řádné pojištění. Vyberte si správnou variantu!

Nemovitost jako základ

Majitelé rodinných domů nebo bytů často volí pojištění nemovitosti, ovšem žijí v mylném přesvědčení, že jsou kryti před všemi riziky. Není to pravda. Pojištění nemovitosti se vztahuje pouze na věci nemovité a k nim přilehlé stavební součásti, dáte také na zahradní rostlinné kultury, plot, malé stavby (bazén, garáž, septik) aj. Jako jeho doplněk funguje pojištění domácnosti, protože se pojistné krytí vztahuje na movité věci. Pojistka vás chrání i v případě, když si zloděj z vašeho domova odnese cennosti a peníze. Více se o něm dozvíte zde.

Majetkové je nejoblíbenější

Zodpovědní majitelé nemovitostí nejčastěji volí pojištění majetku. Má nejširší rozsah, kryje při škodách na nemovitých i movitých věcech. Problém byl, že až donedávna ho nešlo sjednat pro rekreační objekty, takže se jejich majitelé nemohli bránit proti nájezdům zlodějů a vandalů. Velký ohlas proto zaznamenalo pojištění Bezpečný domov od ERGO. Jedná se o majetkové pojištění, které je nově možné sjednat i pro chaty a chalupy. Jeho popularita raketově vzrostla, bylo dokonce označeno za TOP produkt v hodnocení klientů na nezávislých finančních serverech.

Odpovědnost a opatrnost

Abyste mohli žít beze strachu, sjednejte si jako doplněk ještě pojištění odpovědnosti (k pojistce Bezpečný domov ho dostanete zdarma). Skrze něj si jistíte vlastní neopatrnost. Kryje vás, když cizí osobě neúmyslně způsobíte škodu. Vztahuje se na škody majetkové, finanční i zdravotní.

Čtěte dále: