Bydlení

Buďte moderní a neopakujte chyby při zazimování bazénu

V segmentu bazénů je stále mnoho polopravd a mýtů, podle kterých se mnozí řídí. Pokud jste moderním Čechem, měli byste vědět, co je správné, a co ne. Podívejte se s námi na to, jak se vyvarovat chyb, když chcete zazimovat plastový bazén. Pokud dáte na naše objektivní rady a nikoliv na různé povídačky, můžete si být jisti, že postupujete správně.

Odpojení příslušenství

Mnoho různých nepravdivých pokynů říká, že příslušenství můžete nechat v bazénu připojené. Je to samozřejmě velký omyl. Skvělým příkladem může být například:

  • Čerpadlo
  • Filtrace
  • Solární ohřev

V každém z daných prvků totiž zůstává voda. Pokud ho necháme připojené i přes zimu, voda zde může zmrznout, což logicky znamená poškození. Nezbytností je jak odpojení, tak i uchování nejlépe tam, kde mrznout nebude.

Čištění bazénu

Mnoho lidí tvrdí, že při zazimování stačí do bazénu nalít jenom dezinfekci. I to je velký omyl. Ať už máte nadzemní nebo zapuštěný, oválný nebo obdélníkový bazén, vždy si můžete být jisti, že se na dně i na stěnách zachytává velké množství špíny. Tu je třeba důkladně odstranit, jelikož jedině tak přispějete k tomu, že vám voda vydrží bez jakýchkoliv potíží až do jara. U špinavých bazénů je to naopak.

Přípravky určené k zazimování

Mnoho mýtů říká i to, že jsou k ničemu různé přípravky do vody, které se používají právě k zazimování. Opak je ale pravdou, protože jejich složení umí eliminovat vápenaté usazeniny, omezuje tvorbu řas, stejně jako následně usnadní jarní čištění. Investicí do daného přípravku tedy nejenom zajistíte čistotu vody, ale výrazně si ušetříte práci právě v období jara.

PET lahve

O těch jste jistě několikrát slyšeli. Mají se částečně naplnit a hodit do vody. A to proto, aby led neroztrhl stěny bazénu. I to je poměrně velký mýtus. Nejenom proto, že stěny jsou částečně i pružné, ale i proto, že jsou pevné a nápor ledu vydrží. Nehledě na to, že led se bude v případě překážky rozpínat spíše nahoru do prostoru. I proto si buďte jisti, že PET lahve do bazénu potřebovat nebudete a jediné, co bude stačit, je kvalitní krycí plachta.

Čtěte dále: