Bydlení

Dřevěné podlahové palubky mají své jasné výhody

Pokud mluvíme o dřevě, máme na mysli samozřejmě materiál, který splňuje požadavky na moderní a zajímavý vzhled, pevnost, izolační vlastnosti, a také odolnost a dlouhou životnost. To vše jsou ty hlavní důvody, proč je dnes používáno, a proč by mělo být používáno i v našich interiérech. Tím nejčastějším prvkem v mnoha domech a bytech jsou především podlahové palubky. Právě podlaha vyrobená ze dřeva je totiž cestou, jak uspokojit i toho nejnáročnějšího klienta. Splní totiž náročné požadavky jak na zvukovou i tepelnou izolaci, tak i na celkovou odolnost. Navíc ani údržba není nijak složitá. A případného nového vzhledu lze docílit i několikrát opakovanou renovací.

Proč si dřevěnou podlahu pořídit?

Tím hlavním důvodem je samozřejmě originální vzhled. Každý kus dřeva je svým způsobem originál, a tak taková podlaha rozhodně dokáže nadchnout milovníky příjemných interiérů. Navíc existuje i celá řada možností, z jakého dřeva mohou být palubky vyrobené, čemuž nahrává i konkrétní odstín. Toho lze ale docílit také odstínem použitého laku. S ním, a také s případným impregnačním nátěrem, souvisí také odolnost proti vlhkosti, ale i minimum škrábanců, a to i při náročnějším používání. Navíc údržba takové podlahy není nijak složitá, a stačí běžné zametání, vytírání či luxování. V neposlední řadě ale nadchne i palubky ceník, který v závislosti na konkrétním typu dřeviny ukáže i to, na kolik taková podlaha vyjde. A rozhodně to nejsou vysoké ceny.

Na podlahu se hodí o OSB desky

Samozřejmě v souvislosti s dřevěnou podlahou se může také mluvit i o této možnosti. Na druhou stranu je třeba dodat, že v souvislosti s jejich vzhledem se hodí více do různých dílen, nebo třeba zahradních domků. Jedním z plusů je i konkrétní ceník OSB desek, který je jedním z důvodů oblíbenosti daného materiálu. A to nejenom na podlahovou krytinu, ale i na stavbu samotných staveb, na tvorbu ztraceného bednění, nebo i jako možnost podkladového materiálu.

Čtěte dále:


 Předchozí článek»