Bydlení

Znáte výhody postelí z palet?

O tom, že je nábytek z palet, a zvláště potom postele velkým hitem, rozhodně není pochyb. S tím samozřejmě souvisí i to, proč jsou vlastně palety v našich interiérech natolik oblíbené. Pojďme se tedy podívat na ty hlavní důvody, proč je právě výroba postelí natolik oblíbená, a to v různých domácnostech.

Postele z palet svou pevností dokonale nahradí běžné postele

Při výrobě každé palety je dbáno na to, aby skutečně vydržela. A to často i několik tun. Je tak jasné, že postel z euro palet tak bez problémů vydrží maximální zatížení, a tak se v tomto ohledu dá plně srovnat třeba s nábytkem z masivu.

Co je dalším důvodem? Rozhodně to, že postel z palet vypadá originálně

Dalším důvodem oblíbenosti a vyhledávanosti je samozřejmě vzhled. Není žádnou novinkou, že postavit si lůžko z dřevěných a obyčejných palet je krok směrem k naprosté originalitě. Navíc existuje řada možností, jak daný povrch opracovat, aby působil skutečně neobvyklým, ale přitom velmi příjemným dojmem, a to ať už plánujeme postel umístit kamkoliv.

poste z palet 6

Postel si může každý vyrobit sám. Postel z palet návod je dostupný každému

Velkou výhodou je i snadná dostupnost, a to jak samotných palet, tak i kompletních návodů k tomu, jak postavit postel dle vašich představ. Navíc zde hraje roli také ekonomické hledisko, jelikož běžná postel může stát několik tisíc, zatímco ta paletová maximálně několik set korun.

Postele z palet fotogalerie ukazují různé možnosti vzhledů a variací

Se zmíněným designem a originalitou rozhodně souvisí to, že variant, jak vyrobit originální postel, může být několik desítek. A tak rozhodně není nutné zůstávat pouze v té nejjednodušší koncepci. Navíc dnes není problémem ani vzít dané foto, a na jeho základě si nechat postel vyrobit třeba v truhlářské dílně. I to jej jeden z dalších důvodů dané obliby, která stoupá po celém světě.

Čtěte dále: