Bydlení

V současné době je trendem nábytek z palet

Mnohým mohou přijít úsměvné různé domácí realizace nábytku, nebo jeho úpravy jako takové. To však neplatí vždy. Pokud je něco v posledních letech skutečně trendy, je to nábytek z dřevěných palet. A to ze skutečně obyčejných euro palet, které známe z mnoha skladů či výrobních hal, nebo obchodních center. Jak se ukázalo, stačí totiž inspirace, a dokonalý prvek do bytu nebo na zahradu může být na světě.

Dokonale vyrobený nábytek z palet je skvělým designovým prvkem

Při honbě za zajímavým designem interiéru mnoho z nás zapomnělo, že to nejzajímavější lze zhotovit z věcí kolem nás. A často s minimálními náklady. A tak vznikly první nápady, jak využít něco tak obyčejného, jako jsou palety. Prvním doslova průkopníkem byla v tomto ohledu postel z palet. Stačilo spojit 4 palety, a bylo hotovo.

nabytekzpalet6

Během pár měsíců získal paletový nábytek na velké oblibě

Zmíněná postel se tak stala během pár měsíců součástí mnoha ložnic. Vznikaly však nové a nové návrhy, které počítali s mnoha úpravami a inovacemi. Samozřejmostí byly mi návrhy toho, jak dřevo co nejlépe opracovat, nebo jaké konkrétní palety použít, aby byl výsledek podle očekávání.

Výroba nábytku z palet se stala i profesionální činností

Díky oblibě daných prvků tak netrvalo dlouho, a mnozí truhláři vyměnili běžný dřevěný nábytek za různé paletové realizace, které svým zákazníkům také nabízeli. Už se ale jednalo o skutečně propracované možnosti, jako třeba křeslo, menší gauč, či zajímavě řešený stůl. Mnozí však raději zůstávali u svých domácích realizací, a aktivně hledali možnosti, jak vyrobit konkrétní kus, který jim představily fotky paletového nábytku, které zaplavily internet.

Nábytek z palet návody jak na to se staly hitem internetu

Stejně jako fotografie ale internet zaplavily také různé návody na to, jak udělat nejenom již zmíněnou postel, ale i zajímavé stoly, nebo nábytek venkovní.  Vzhledem k pravoúhlému tvaru palet nebylo v podstatě nic problémem. A to i bez nutných úprav samotného tvaru.

nabytekzpalet5

Nábytek z palet fotogalerie, jak vypadají ty nejpokročilejší možnosti

Mnozí tomuto trendu podlehli zcela. Jejich byt je tak složen z palet téměř výhradně, a fotky takových realizací zaplavují servery o zajímavém a moderní bydlení. Přitom v principu jde stále o kvalitní dřevěný nábytek, pouze zhotovený z něčeho na první pohled tak běžného.

Zahradní nábytek z palet fotogalerie je ukázkou použití i na zahradách

S rozmachem paletového nábytku se samozřejmě přestalo počítat pouze s interiéry, ale ani zahradní nábytek, tedy ten venkovní, nezůstal bez nápaditých úprav. A tak se rázem ukázalo, že moderní byt i zahrada může vypadat elegantně i s použitím něčeho tak běžného, jako je obyčejná, surová dřevěná paleta.

Čtěte dále: