Bydlení

Jaké jsou přednosti nábytku z masivu?

Pokud bychom hledali kvalitní nábytek, jistě se k nám dostane celá řada materiálů. Ne všechny však mají zcela stejné vlastnosti, nebo i výhody. Jedním z nejvyužívanějších typů v posledních letech, je zcela jistě nábytek z masivu. A pokud vás zajímá důvod jeho obliby, pojďme se společně podívat na jeho výhody, kvůli kterým ho lidé vyhledávají.

Čisté dřevo bez příměsí

Velkou výhodou tohoto nábytku je jistě to, že je stoprocentně zdravotně nezávadný. Jedná se o čistě surové dřevo, bez použití různých lepidel a pojidel, jako tomu může být u jiných možností. Ideální volba v případě, že při vybavování bytu hledíme i na tento aspekt. S ním, a se surovostí dřeva, souvisí také jeho velmi dobrá životnost. Ostatně dřevo je dlouhá desetiletí používáno jako stavební materiál, a tak pokud vydrží náročné stavební konstrukce, zaručeně vydrží i ve vašem bytě, a to ve formě jakéhokoliv nábytku.

Zohledněte i cenové hledisko

Samozřejmě na první pohled se může zdát, že je nábytek z masivu dražší, než například nábytek z dřevotřísky, nebo lamina. Příkladem mohou být výrazné skříně z masivu, které jsou o několik tisíc korun dražší, než zmíněné možnosti. Započítáme-li ale již samotnou životnost, v dlouhodobém hledisku vyjdou levněji.

A pokud bychom se stále kolem životnosti měli točit, tak tu můžeme prodloužit i vhodnou péčí. Samozřejmě údržba takového nábytku je velmi jednoduchá, a kromě standardního čištění se mohou používat různé typy vosků.

Zapojte své smysly

A co je ještě další velkou výhodou, kterou tento nábytek má? K její identifikaci je třeba použít naše smysly. Nejdříve použijeme náš zrak, který můžeme zaměřit třeba na komody z masivu. Rázem uvidíme, že díky surovosti dřeva jsou jasně vidět jeho nezaměnitelné letokruhy, a tak je každý kousek nábytku vlastně originálem. A pokud zapojíme i čich, rázem ucítíme i typickou dřevěnou vůni, kterou v našem bytě žádné chemické spreje ani osvěžovače nikdy nedokážou nahradit.

Čtěte dále: