Featured

Máme tipy na letní cviky v bazénu

Bazén nemusí být jenom místo, kde si dosytnosti užijete letních radovánek. Bazén je i místem, kde můžete zlepšovat naši kondici, a to pomocí různých cviků, které vám v tom dokonale pomohou. Samozřejmě co je naprostým základem, to je plavání. Plně stačí pořídit si bazény do země, k nim protiproud, a ve vykonávání této aktivity vám již nic nebrání. Kromě ní lze ale vyzkoušet i celou řadu jiných.

Využijte prvky známé především z aerobiku

A pokud je cvičení, které je hlavně na redukci váhy jako stvořené, potom je to aerobik. Tento typ cvičení byl však výrazně inovován, a tak řadu prvků lze aplikovat i v bazénu. A jelikož voda má větší odpor než vzduch, bude to sice náročnější, ale na druhou stranu se dočkáte lepších výsledků. Ideální je třeba různé kroužení rukou, a různými skoky lze též procvičit i vaše nohy. A zatímco u plavání potřebujete protiproud, na toto cvičení stačí jakýkoliv bazén, a to ať už bazény plastové, nadzemní, nebo zapuštěné, a to jakýchkoliv tvarů, nebo velikostí. Důležitá je pouze dostatečné hloubka, aby tělo bylo pod vodou, a cvičení tak bylo efektivnější.

Nejenom cvičení, ale i intenzivní posilování

A pokud nechcete cvičením pouze zredukovat svou hmotnost, ale chcete se zaměřit také na posilování, a tedy i nabrání svalové hmoty, i takové cviky existují. A jsou velmi jednoduché. Stačí se postavit k okraji bazénu, opřít se o něho, a následně vzepřít tělo, aby se dostalo nad hladinu. Ačkoliv se to zdá na první pohled jednoduché, vydržet v této poloze alespoň 15 – 20 vteřin už tak snadné není. Ale za pár týdnů tuto dřinu zaručeně oceníte. A pokud byste rádi ve svém bazénu cvičili co možná nejdéle, zvolte bazénové zastřešení. To vám nejenom pomůže v tom, že bazén ochrání od nečistot, ale pomůže vám i v tom, aby udrželo vodu déle teplou, a to i během chladných podzimních dní.

Čtěte dále: