Bydlení

Jak moderně bydlet? Poradíme vám

Moderní bydlení dnes hledá opravdu každý. Aktuálně jsou dvě hlavní cesty, kterými se můžete vydat. Buď zrekonstruujete stávající objekt, nebo si pořídíte nový. V obou případech se rozhodně neobejdete bez nábytku. A jak nešlápnout vedle, to vám poradíme.

Důležitá je kvalita

Jistě není důležitějšího parametru, než je právě kvalita. V souvislosti s ní musíme říci, že právě díky ní máme jistotu, že nám koupený nábytek skutečně vydrží. Třeba i několik desítek let. Hitem nejenom posledních let je masivní nábytek. Ten doporučujeme i my. Je ze dřeva, vyrobený nikoliv z toho odpadového, ale z toho surového. Využít ho lze v podstatě kdekoliv. Budeme-li konkrétnější, je to třeba:

  • Kuchyně
  • Obývací pokoj
  • Ložnice
  • Dětský pokoj a pracovna

Myslete na vzhled nábytku

Nejprve se zaměříme na to, jak může vypadat sám osobě. Pokud zůstaneme u dřeva, lze volit z dřevin měkkých, tvrdých, nebo exotických. Od toho se může odvíjet samotný odstín. Třeba PC stoly jsou často světlejší, jelikož plně dostačuje dřevo měkké. Oproti tomu nábytek v obývacím pokoji už by měl vypadat mnohem luxusněji. Vzhled samozřejmě můžeme ovlivnit i použitím různých laků a nátěrů. Hlavně je důležité, aby spolu jednotlivé prvky a barevné odstíny v bytě přirozeně ladily, ale aby zároveň nijak výrazně nesplývali.

Pohlídejte si i praktičnost

I ta k současným domovům zaručeně patří. Jak na ni? Podívejte se s námi na to, co by měly některé kusy nábytku splňovat. Třeba skříň by měla plně zabírat plochu, pro kterou je určena. I proto jsou hitem vestavné skříně, které toto zvládnou. U postelí zase hledíme na dostatek úložných prostorů. Opomíjet nesmíme ale ani gauče, které mohou být rozkládací a tak se stát skvělou možností pro nečekanou návštěvu, která bude mít zájem na tom, aby právě ve vašem bydlišti nejenom jednu noc přenocovala. I to je dokonalá ukázka praktičnosti.

Čtěte dále: