Internet & PC

Nákup serverů rozhodně nepodceňujte

Nezáleží na tom, zda jste manažerem velké nadnárodní korporace, nebo se snažíte prorazit pouze s malou společností, která se bude zabývat originálními službami či výrobou jedinečného zboží. Všechny obchodní firmy bez rozdílu totiž ke svému online životu potřebují kvalitní servery. Nová zařízení jsou však celkem drahá, a proto se nabízí alternativa v podobě pořízení repasovaných serverů.

Proč použít repasované servery?

Repasovaný server byste si měli pořídit hlavně v okamžiku, kdy nechcete do nově vytvářené firemní sítě vkládat příliš velký finanční obnos. Za zlomek ceny totiž získáte naprosto špičkovou technologii, která je více než srovnatelná s novými zařízeními. Nebudete se navíc muset starat o instalaci, neboť veškeré potřebné úkony provedou technici disponující více než 11 lety zkušeností. Abyste měli opravdu jistotu, že konkrétní server funguje, můžete si jej pochopitelně vyzkoušet přímo na prodejně.

K čemu vlastně server slouží?

Aby bylo všem jasné, co server je, podíváme se na tuto problematiku podrobněji. V informatice se označení server používá pro hostitelský počítač, který poskytuje ostatním zařízením nějaký počítačový program nebo služby. Díky své jedinečné konstrukci jsou ovšem velmi náročné na okolní prostředí. Proto musí být servery umístěny v klimatizovaných místnostech se zabezpečovacím systémem, aby k nim neměl přístup nikdo nepovolaný.

Které z nich jsou nejlepší?

Na řadu ovšem přichází otázka, kterou značku repasovaného serveru si pořídit. Rozhodně vám doporučujeme sáhnout po silné trojici, tedy po serverech HP, Dell nebo IBM. Pouze u nich máte totiž jistotu kvality a také prvotřídní technologie. Samotné servery HP se pak vyznačují vynikající výkonností s relativně velkým úložištěm. Jejich cena se pohybuje okolo 5 tisíc korun, což za takto kvalitní repasovaný server rozhodně není špatné.

Jestliže už se rozhodnete budovat počítačovou síť vaší firmy, dbejte zejména na kvalitu serveru. Vyberete-li špatné zařízení, celé IT oddělení bude na nohou, neboť prakticky nic nebude fungovat správně.

Čtěte dále:


 Předchozí článek»