Bydlení

Rekonstruujete? Vyberte si dveře, které vám do bytu dokonale padnou

Pokud rekonstruujete svůj byt či dům, nebo naopak přemýšlíte nad stavbou, jistě jste již přemýšleli nad možnostmi interiérových dveří. Samotných řešení samozřejmě existuje několik, a tak záleží hlavně na vašich preferencích, popřípadě na celkových dispozicích vašeho bytu. A pokud zároveň sledujete i vaši finanční stránku, je ideální řešení zvolit levné interiérové dveře, které tak rozhodně splní svůj primární účel, a díky možné kombinaci materiálů, například dřeva a skla, budou působit velmi moderně a elegantně.

Vzhled mohou ovlivnit i použité zárubně

Samozřejmě dveře jako takové rozhodně nejsou to jediné, na co je nutné při realizaci myslet. Zapomenout byste tak neměli ani na obložkové dveře a samozřejmě také kvalitní zárubně, které by měly být svým designem vyvedeny ve velmi podobných barvách. Zárubně jsou nezbytností nejenom u dveří klasických, ale samozřejmě existují i typy, které jsou určené pro dveře posuvné. I ty mají v mnoha interiérech své místo, a to nejenom jako dveře klasické, ale mohou také sloužit jako krátkodobé oddělení prostoru, například v případě, že je spojena kuchyň s obývacím pokojem.

Dva typy posuvných dveří

Pokud vás však z hlediska provedení, popřípadě kvůli rapidní úspoře místa lákají hlavně dveře posuvné, je nutné zmínit, že existují ve dvou typech. Tím prvním typem jsou samozřejmě dveře, které se zasouvají do pouzdra. To je vytvořeno uvnitř zdi, a tak není nutné vytvářet žádný dodatečný prostor. Ten je naopak nutný, pokud zvolíte posuvné dveře na stěnu. V tomto případě rozhodně nemusíte mít jakékoliv obavy, jelikož stačí několik centimetrů podél dané zdi, a dveře budou fungovat tak, jak mají, a splní estetický účel, a samozřejmě poskytnou i dostatek soukromí každému obyvateli daného bytu. Záleží tedy na vás, jaké jsou vaše preference, požadavky a také finanční možnosti.

Čtěte dále: