Bydlení

Znáte moderní trendy v realizacích zahrad?

Součástí mnoha rodinných domů jsou ve většině případů i zahrady. Zatímco někdo daný prostor nechává být, jiný zde realizuje na mnoha záhonech své pěstitelské dovednosti, a další si zase potrpí na dokonalý trávník. A pokud je vaším cílem mít zahradu dokonalou, je ideální obrátit se na skutečné odborníky.

Důležitá je především vize a cíl

Se současnými trendy souvisí především celková použitelnost vaší zahrady, a také vaše plány, k čemu bude nejčastěji používána. Pokud milujete zahradní párty, musí být kladen důraz na plochu pro hosty, ideálně zahradní altán, a samozřejmě celou řadu praktických i dekoračních prvků. Pokud naopak plánujete pouze relaxovat, je skvělým prvkem například zahradní jezírko, jehož voda vás bude po dlouhé hodiny příjemně uklidňovat. A co více, bude nádhernou potěchou pro vaše oči.

Zvolit lze i kompletní styl

Samozřejmě se samotným návrhem a následnou realizací nestojí pouze plány, ale také styl. Ten by měl ideálně korespondovat se stylem vašeho domu. Rustikální venkovské stavení si jistě zaslouží zahradu v podobném duchu. Naopak moderní nízkoenergetická dřevostavba rozhodně perfektně sedne do zahrad, kde se odrážejí všechny moderní trendy. Určitě však není vhodnou cestou zkoušet něco svépomocí, jelikož výsledek bude jenom těžko tak dokonalý, jako pokud se svěříte do rukou odborníkům, kteří realizují zahrady na klíč. A to zvláště v případech, kdy toužíte třeba po zahradě s nádechem romantiky, nebo milujete japonský styl. To vše jsou trendy pro několik posledních let.

Vzhled, ale i praktičnost a minimální údržba

Trendem však není pouze dokonalý vzhled, kterého si užijete ihned po realizaci. Důležité je udržovat zahradu ve stejném, a to dokonalém stavu. Tomu napomáhají automatické zavlažovací prvky, čističe zahradních jezírek, a další moderní produkty, které jsou v průběhu prací osazeny. Jedině tak budete moci zahradu primárně využívat k zábavě, a nikoliv k tomu, abyste se o ni museli každodenně několik hodin starat.

Čtěte dále: