Bydlení

Co vyřeší výměna skel u dřevěných oken?

Výměna skel u dřevěných oken je investicí, která se vám brzo vrátí. Jedná se o velmi jednoduchou renovaci, která nejenže prodlouží životnost oken, ale navíc vám ušetří tisíce korun ročně. Jak je to možné? Nadále už vás totiž nebudou trápit úniky tepla kvůli špatným zvukově-tepelně izolačním vlastnostem oken.

Zasklením dřevěných oken navíc zabráníte rosení (mlžení) skel. Srážení vlhkosti má za následek vznik plísní, což následně může vést k mnoha nemocem a alergiím. Léčba chorob a odstranění vlhkosti vás bude také něco stát.

A co výměna skla střešního okna?

Nevíte, zda má smysl výměna skla střešního okna? Jejich zasklení je odlišné kvůli sklonu střešních oken. Právě díky poloze více naležato má tento typ oken izolační vlastnosti horší až o 30 %. Výměnou skel u střešního okna můžete zabránit rosení (mlžení) oken a veškerým dalším nepříznivým důsledkům špatné izolace.

Jestliže jsou ve vaší domácnosti střešní okna značek Velux, Roto, Fakro, Vekra či jiného výrobce a vy se rozhodnete pro jejich výměnu, můžete ročně ušetřit výrazně za energie, ale také se zbavíte nepříjemného chladu v zimních měsících a přehřívání interiéru v létě.

Výměna skel v plastových oknech je dnes zcela běžná

Výměna skel v plastových oknech je v současné době velmi častá. Množství domácností má plastová okna, do kterých zatéká nebo těsní jen velmi špatně. Speciálně plastová okna se často mlží (rosí) a zamrzají, mají navíc mnoho mechanických závad. Ani tento druh oken není výjimkou. Vznik plísní a hniloba kolem rámu okna může vést k dalším nemocem a alergiím, které mohou mít doživotní následky.

Výměna skel v plastových oknech se tedy nijak neliší. I ona je návratnou investicí. Je třeba ale zvolit správného poskytovatele služby. Napoví vám hned několik věcí. Hledejte firmu, která nabízí informativní, nezávaznou a bezplatnou návštěvu technika u vás doma a zároveň vytvoření kalkulace zdarma. Zvolte společnost, která má bohaté zkušenosti a jejíž výsledky práce si můžete prohlédnout ve vašem městě.

Čtěte dále: